Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Zpět   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Společenská Oblast > Návrhy > Návrhy na zlepšení fora a komunity

Návrhy na zlepšení fora a komunity Zde pište vaše návrhy, jak bychom mohli tohle forum zlepšit pro ostatní uživatele a vytvořit tak lepší prostředí pro zdejší komunitu. Nejlepší návrhy mohou být odměněny v podobě hub.

Zamčené téma

Možnosti Zobrazování
Staré 12-02-2019, 16:46
zuzí zuzí je offline
Strašidlo

Datum registrace: Jan 2014
Exclamation Návrhy na zlepšení fora a aktivity

0.) Tak za prvé ... Aby se mohlo rozhodovat o tom, co by se tu mělo zlepšit, bych bral nejdříve na prvním místě to, kolik nás tu ve skutečnosti je a jestli to má smysl. Chtělo by to nejdříve nějakou velikou propagaci, aby sem lidé začali chodit a aktivně psát, a teprve poté, až bych si byl jistý, že sem denně místo 2 příspěvků bude přidáno alespoň 20, tak bych vymýšlel nějakou pohodlnost pro návštěvníky.
Pravdou je, že já jsem se tu vyskytl po asi 5 letech jen díky tomuto facebookovému příspěvku: https://ctrlv.cz/pQDJ , který jsem viděl a řekl jsem si. "Hmm, když už tu hru hraju tak dlouho, tak by mě zajímala nějaká historie a vývoj této hry (abych si připomněl staré časy), jaké lidé dávali návrhy na zlepšení, o čem se baví" atd.. No, jsem tu teď asi 14 dní a všiml jsem si, že aktivita je mizerná a chtělo by ji zlepšit. Nevím, jaká aktivita tu byla v předešlých letech, protože jsem tu aktivně nebyl, ale na tak známou hru je to bída. Hlavně, když máme po Německu a Polsku nejvíce světů. Doufám, že nejsem jediný, kterého daný facebookový příspěvek sem znovu dohnal.
Jde vidět, že to vážně zabírá a chtělo by tu "reklamu na forum" nějak více zviditelnit. Nejlepší způsob kromě té reklamy na sociálních sítích je samozřejmě námi již známý... "udělej něco, dostaneš houby"... To je dle mého nejlepší věc, jak sem dohnat lidi a udržovat si zde aktivitu, prostě darování hub, protože o ničem jiném jak být dobrý v této hře nejde. Uvedu příklad. Bylo by dobré např. do té televize, která vyskakuje v hospodě, dát místo nějaké reklamy na showergel také reklamu na forum... Daný hráč by klikl na odkaz, zaregistroval se a dalo by mu to nějaké ty lucky coiny. (samozřejmě by to muselo být nějak podchycené, aby se daná reklama nezobrazovala pořád, ale jen jednou, nebo do té doby, co by se hráč nezaregistroval, poté už by mu nikdy nepřišla..., protože by tu bylo zaregistrováno x tisíc neaktivních účtů) A nebo jak vyskakuje takové okno, "dej nám 5 hvězdiček na google play a my ti dáme 5 hub" místo to ho by mohlo vyskakovat "zaregistruj se na foru, aby ti neutekly novinky a buď aktivní". Jakmile by na to hráč klikl, tak by se na něj odněkud znovu někde na foru vynořilo "soutěž o houbičky za nejlepší návrh/nápad/soutěž atd atd .. Prostě vše o :) Hráče by to zajímalo a byl by aktivní.

Nyní návrhy k tomu, jak zlepšit a rozvinout toto naše české forum.

1.) Zrušil bych udělování trestných bodů za zbytečnosti. Např. to, že si nějaký uživatel splete kategorii fora. To může vyústit k jeho zablokování a tím pádem si už z tohoto důvodu zde na foru účet neudělá, tím pádem klesá aktivita fora a tím vymírá, což nechceme ... Když už nějaký ban, tak permanentní, ale to buď za vulgarismus a tyto jednoznačné věci ..

2.) Přidal bych sem nějaké body za aktivitu. Odměna by byla více než jasná .. :) Přidal bych sem vedle tlačítka "thanks" tlačítko "give 1 mushroom point". Po určitých bodech, např. 1000 by hráč dostal 42 hub :) Za každý příspěvek, co by dotyčný napsal, by dostal 5 "mushroom points" a za to, že by mu někdo daroval ten point, který by byl vedle "thanks", "give 1 mushroom point". Samozřejmě by to bylo omezené, např. darovat maximálně 3 "mushroom pointy" za 24 hodin. O tomto způsobu získání hub v podstatě zadarmo (za aktivitu na foru) by se dozvědělo hodně lidí a tada, aktivita je na světě.

3.) Zatím co mně napadá, tak bych to forum nějak překopal do jednodušší podoby ... Pro začátečníka, nebo pro uživatele, který se doposud na žádných forech nepohyboval, jako jsem v podstatě já, bylo pro mne velmi složité se tu zorientovat. Odebral bych nějaké zbytečné věci, které tu běžný uživatel, který chce například jen vidět změny ve hře, vidět nepotřebuje.

Naposledy upraveno zuzí; 12-02-2019 v 22:58.
Staré 12-02-2019, 17:48
Spidder Spidder je offline
Moderátor

Datum registrace: Dec 2010
Standardní

Odpovím na poslední 3 body:

1) Nikdy nedáváme ihned postih za špatnou sekci, ot atp. za to se většinou dává zprvu pouze tzv. Žlutá karta, která má pouze informativní charakter, aby si uživatel dal příště pozor (opakování se už většinou trestá postihem). Postih tzv. Červená karta se dává při zásadnějším porušení pravidel, opakování (spam, ot, posthunt), minimálně první je však žlutá, pokud nejde o záměrné porušování pravidel. V extrémních případech a v případě spamujících botů se uděluje ban natrvalo, jinak vždy pokud uživatel dostane ban po nasčítání bodů jde jen o dočasný ban ať už na fórum či na chat.

2) To je zajímavý nápad, ovšem nemáme (ani slOn) práva na takové změny, možná že tam něco podobného bude, ale pochybuji o tom. Nejspíše by to vyžadovalo větší zásah i do kódu fóra a to na 99% neprojde. Navíc odměňování aktivity v podobě houbiček také nejspíše neprojde, jelikož by se tu rozmohl spam a Playa Games moc houbičky zdarma nerozdává, pouze za soutěže, které tento rok už snad konečně budou častěji a většina pravidelně. Pokud chceš, tak můžeš vymyslet nějaké téma soutěže a pokud se nám bude líbit, tak pár houbiček by snad PG pustila.

3) Pokud jsi tu jako nováček tak základní instrukce máš na úvodní stránce. Jinak trošku souhlasím, ale přehlednost oproti ostatním fórum tu je na vysoké úrovni. Pokud to ale bude možné, tak můžeme zkusit udělat menší shrnutí a připnout v horní části natrvalo.

Shakes & Fidget (cz)
Server: 1/ Class: Demon Warrior/ Guild: LightFall /sig\
Server: 5/ Class: Demon Mage/ Guild: DeathDay
Server: 6/ Class: Demon Mage/ Guild: Metal Heads
Za registraci a následné nutné ověření emailu přes mé rec děkuji
(+ S4 a 2 .de servers- W1 & W3)

Naposledy upraveno Spidder; 12-02-2019 v 18:50.
Staré 13-02-2019, 00:30
JanPapousekGrznar JanPapousekGrznar je offline
Noční děs

Datum registrace: May 2017
Standardní

Pokud člověk chce, aby na fórum začalo chodit víc lidí, tak to chce hlavně mít o čem diskutovat. SF je strašně stará hra, o které už většina věcí napsána byla a to mnohokrát. Chtělo by to obecně více updatů samotné hry, ono by to oživilo i samotné fórum.
Následující uživatelé (celkem 2) řekli "Díky" uživateli JanPapousekGrznar za tento užitečný příspěvek:
Staré 13-02-2019, 07:31
Chicony Chicony je offline
Community Manager

Datum registrace: Jul 2010
Standardní

Citovat:
Původně založeno JanPapousekGrznar Zobrazit příspěvky
Pokud člověk chce, aby na fórum začalo chodit víc lidí, tak to chce hlavně mít o čem diskutovat. SF je strašně stará hra, o které už většina věcí napsána byla a to mnohokrát. Chtělo by to obecně více updatů samotné hry, ono by to oživilo i samotné fórum.
Asi tak. Lidí tu bylo podstatně více, ale tady už se zkrátka není o čem bavit. Hru již hrají spíše zarytí fanoušci. Kdyby na fórum nechodili lidi, co už to ani nehrají (a že nás tu není málo), tak už zde není skoro vůbec nikdo.

Reklama na fórum měla být, ale měla být už dávno, dokud to ještě mělo smysl. Teď už je to fakt tak polomrtvé, že se těžko dá něco oživovat. Konkrétně však k tvým bodům:

1. Nechat se vybodovat je neskutečně složité. I pokud dostaneš červenou kartu za off-topic, například, má platnost tuším nějakých 14 dní a je to jeden bod z pěti. Po 14 dnech ti ten trestný bod navíc opět zmizí. Nebál bych se toho, že zde dostanou ban uživatelé, kteří ho vyloženě dostat nechtějí.

2. Jednak pravděpodobně technicky nemožné a vedoucí ke spamu. Kvantita neznamená kvalitu a zahltit fórum nesmyslnými příspěvky balancující na hraně pravidel jen proto, že z toho uživatel má body pro houby, je kontraproduktivní, a navíc si to protiřečí s tvým třetím bodem. Více příspěvků pouze znepřehlední fórum.

3. Fórum je imo velmi přehledné a uživatel si navíc sám může skrýt sekce, které vidět nechce. Pokud někoho zajímají novinky, může si fórum nastavit například takto: https://prnt.sc/mkdz4l (červeně označeny tlačítka pro rozbalení / skrytí sekce)

A celkově k aktivitě, ono fóra už jsou dnes trochu přežitek. Stejně tak browser hry jako takové. Většina lidí mačká hry na telefonech. Však je také důvod, proč i dnes S&F jakž takž někdo hraje. Není to proto, že by tahle hra byla dobrá, ale ona zkrátka už není téměř žádná konkurence v žánru. A pokud chtějí lidé ze hry chatovat, pravděpodobně by jim lépe posloužil Discord.

~ --- Who cares if one more light goes out? In the sky of a million stars --- ~
^- I'm a lost river that'll never reach the sea -^
Následující uživatelé (celkem 3) řekli "Díky" uživateli Chicony za tento užitečný příspěvek:
Staré 13-02-2019, 08:22
mondy mondy je offline
Kostlivý válečník

Datum registrace: Nov 2015
Standardní

Koukám, že nepíšu nic nového, většina věcí tady už v podobné formě zazněla. Ale stejně přidám svůj názor, za jakých podmínek by šlo oživit fórum (a proč to není reálné).

Za prvé - nutnost registrace. Z pohledu hráče to je jenom další opruz navíc, hráče nezajímá, že to jsou dva oddělené systémy. Je to prostě další místo, kam musí zadat svůj e-mail, pamatovat si heslo apod. Většina lidí (a já to tak dělal taky) fórum akorát pasivně konzumuje, např. se dívá na seznam podzemí apod. (který je naprosto luxusní). Takže by bylo zapotřebí odbourat tu prvotní bariéru a udělat fórum tak, aby se registrace do něj vytvořila automaticky při vytvoření herního účtu, nebo aby se šlo aspoň přihlásit jedním kliknutím např. přes Facebook Login. Každá překážka při přihlašování snižuje počet uživatelů přinejmenším o jeden řád.

Za druhé - udělat fórum pořádně mobile-friendly

Za třetí - opravit konečně tu chybu, že se sem člověk nedostane přímo kliknutím ze hry kvůli http / https

Za čtvrté - dát komunikaci na fóru nějaký smysl. Ve chvíli, kdy je hra z pohledu inovací de facto mrtvá (kdy byl naposledy nějaký zásadní update s vyloženě herním obsahem, který nebyl pro uživatele výsměchem?) a kdy vývojáři o svých plánovaných krocích a novinkách nijak nekomunikují s herní komunitou, není o čem mluvit. Leda nadávat. Ta aktivita musí vyjít ze strany vývojářů - nelze očekávat, že lidi budou aktivně diskutovat o hře, která se nemění, zaměřuje se jen na otevírání nových světů a dlouhodobé hráče trestá neustálým ubýváním aktivit (boje v podzemí přestávají mít smysl, mazlíčci se najdou, obě pevnosti se dostaví... a co dál? Jen protáčet každý den touhu.)

Za reálné ovšem považuji - v omezené míře - jenom to splnění třetího bodu. Jelikož ani téhle opravdu jednoduché opravy jsme se pořád nedočkali, jakékoliv větší zásahy a pozornost ze strany vývojářů považuji za představy z říše snů.

Naposledy upraveno mondy; 13-02-2019 v 08:24. Důvod: Dodán závěr
The Following User Says Thank You to mondy For This Useful Post:
Staré 15-02-2019, 15:54
kat 111 kat 111 je offline
Bezbožný mnich

Datum registrace: Apr 2015
Standardní

Měla bych takový nápad, kdy by se každý týden navrhl téma fora a mohlo by se o tom v chatu psát. Kupříkladu použiju jakou třídu hrajete nejraději a jak vám to jde? Hráči by se mohli jak pochlubit tak získat nějakou dobrou radu do hry od zkušenějších hráčů. Téma by mohlo být zvýrazněno, někde nahoře v nadpisu fóra. Přikláním se k návrhu, který už tady padl což je registrace ještě i na forů stačilo by kliknout ze hry a samo by vás to nahodilo na přihlášení pod stejným jménem a rovnou by jste mohli psát a zakladat temata. Pokud by tohle nešlo pak to vidím registruj se na foru a dostaneš 1 houbu :D ale to si myslim že ani neprojde.

Dale bych navrhla trochu rozepsat co každá složka na foru obsahuje to, že k sekci FAQ napíšete zde se nacházejí užitečné informace je trochu málo. Spousta hráču pak neví, že tam je opravdova většina vysvětlivek a důležitých informací. Dále by to chtělo trochu seskupit theatry a nahazet je do podtytulků, aby bylo jasně vidět co která složka obsahuje. Spousta práce s tříděním, ale něco je tady fakt mockrát a stále dokola.

Soutěže o houby váznou už dávno a myslím si, že to hlavní co jsme v nich mohli splnit již bylo vyčerpáno. Proto by se mohlo udělat nově pravidelná měsíční soutěž, kdy se budou hádat kupříkladu název filmu každý den jeden tři s nejvyším skóre by byli odměněny. Něco co můžeme používat stále dokola a nebude to složité, protože dnešní lidi jsou líny

Stále je tu problém s tv kdy jsem navrhovala, aby byla ještě jiná možnost jak mince získat taky by to možná šlo udělat formou aktivity na foru kdy by každý kdo přijde párkrát do týdne obdržel pár minci navrch, protože tv stejně nelítá a návrh skutek utek a to se mi i docela povedl :D

Když mě něco napadne dám vědět. Stejně to vše hodíte do koše :D

Ještě mě napadá udělat hodinu odpovědí na foru, kdy by byl jeden člověk, který zná hru jako své boty přihlášen každý den v danou dobu a odpovídal by na cokoliv ohledně hry a mohl poradit třeba se zbrojí co vylepšovat na postavě, v pevnosti atd..

Naposledy upraveno kat 111; 15-02-2019 v 16:02. Důvod: přidání nápadu
The Following User Says Thank You to kat 111 For This Useful Post:
Staré 15-02-2019, 20:36
slOn slOn je offline
Legendární chObOtnatec

Standardní

Rozhodně podporuji nápad, aby bylo možné se na forum dostat s herním účtem nebo alespoň přes Facebook. Sám vím, že registrace na forum mě často odradí od toho, abych někde něco napsal nebo se zeptal a zapojil se do komunity. Určitě se na to zeptám vedení a podívám se, zda to nové verze vBulletinu podporují, ale vím, že se jim moc nechce verzi fora obnovovat a asi to má i důvod.

Mobilní verze fora by byla taktéž strašně fajn, ale jak vidím, je to spojené s novější verzí fora.

Soutěže... to je těžká kategorie. Jsem zastáncem toho, že není vhodné rozdávat houby jen tak zdarma, přestože se to na jiných forech tak občas skutečně dělá. Soutěže, kde stačí, aby hráči pohledali 1min na netu a měli za to 50 hub, nejsou dle mě dobrý nápad. Budeme se teď pokoušek pořádat nějaké soutěže, i když se budou opakovat, se snahou, aby byly dostupné skutečně pro všechny a mohl se jich zúčastnit každý. Snad by bylo i dobré, aby pro ně nebyla nutná registrace na forum a zařídit nějaké externí úložiště, kam by hráči mohli své soutěžní příspěvky zasílat jedním kliknutím. Ovšem nehodláme pořádat soutěže pro 3 lidi a rozdávat houby za minimum práce a snahy.

Téma dne - zase to není špatný nápad, může se to zkusit, jen se obávám, že se toho moc lidí nezúčastní a vybrat téma, které bude sedět všem, je obtížné. Navíc témata za chvíli dojdou a budeme zase na nule.

Pokusil jsem se nějak popsat jednotlivé sekce na foru, ale spíše mi příjde, že je to nyní víc nepřehledné.

Přidání odměn za aktivitu, hub, mincí štěstí - bohužel nerealizovatelné a snadno zneuživatelné. Vedení na tohle zřejmě nikdy nepřistoupí a nebude pracovat nad něčím, co nepřinese pro většinu hráčů žádný úžitek a navíc to bude rozdávat houby zdarma.
Následující uživatelé (celkem 2) řekli "Díky" uživateli slOn za tento užitečný příspěvek:
Staré 15-02-2019, 20:54
zuzí zuzí je offline
Strašidlo

Datum registrace: Jan 2014
Standardní

Citovat:
Původně založeno slOn Zobrazit příspěvky

Pokusil jsem se nějak popsat jednotlivé sekce na foru, ale spíše mi příjde, že je to nyní víc nepřehledné.
Jako mně se to osobně líbí, ale zase čím více textu tím hůře ke zorientování, tak nevím no :/ --
Staré 18-02-2019, 16:04
slOn slOn je offline
Legendární chObOtnatec

Standardní

Bohužel přidání připojení přes FB nepůjde a aktualizace verze vBulletinu se bohužel také nedočkáme. Je mi líto, ale s tím moc udělat nemohu. Pokud máte nějaké jiné nápady, jak přilákat více lidí na forum a zvýšit tak aktivitu, pište prosím. Musí to však být něco, co bych mohl provést sám v nezávislosti na vedení. Budu se snažit situaci nějak zlepšit.
Zamčené téma

Možnosti
Zobrazování

Pravidla přispívání